RACHUNKOWOŚĆ BUDŻETOWA I FINANSE PUBLICZNE

Celem studiów jest dostarczenia aktualnej i praktycznej wiedzy z zakresu finansów, rachunkowości, sprawozdawczości w jednostkach sektora finansów publicznych.

Adresaci studiów

Studia są adresowane do osób pracujących w działach finansowo - księgowych sektora finansów publicznych, oraz osób zamierzających podjąć pracę w tych działach. Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (art. 54) Absolwent Studiów może ubiegać się o zatrudnienie na stanowisku głównego księgowego jednostki sektora finansów publicznych. Warunkiem dodatkowym jest posiadanie co najmniej trzyletniej praktyki w księgowości.

Słuchacz po ukończeniu studiów

Po ukończeniu studiów słuchacz będzie dysponował wiedzą  z zakresu: finansów, rachunkowości,  planowania, sprawozdawczości, aspektów prawnych działalności w jednostkach finansów publicznych oraz zagadnień dotyczących problematyki rozliczania środków pomocowych z funduszy unijnych , audytu wewnętrznego, dyscypliny w finansach publicznych, oraz nowoczesnych metod zarządzania finansami w sektorze publicznym.  Po ukończeniu studiów absolwent opanuje umiejętności w zakresie: specyfiki prowadzenia ksiąg rachunkowych w jednostkach sektora finansów publicznych i samodzielnych rozwiązań konkretnych problemów.

Odpłatność za studia

Opłata jednorazowa -  2200 zł.

Opłata ratalna - 2 x 1200  zł.

10 % zniżki w opłacie czesnego dla wszystkich absolwentów WSIiZ z I i II stopnia studiów!

1. Finanse
  2. Rachunkowość finansowa
  3. Rachunkowość podatkowa
  4. Elementy prawa: cywilne, gospodarcze, ubezpieczeń, pracy
  5. Podatki
  6. Podstawy prawne funkcjonowania finansów publicznych
  7. Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych
  8. Rachunkowość budżetowa
  9. Sprawozdawczość budżetowa
  10. Zamówienia publiczne
  11. Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

Organizacja studiów

Studia nie wymagają złożenia pracy końcowej. Warunkiem ukończenia jest ocena pozytywna z egzaminu końcowego oraz zdobycie zaliczenia na ocenę ze wszystkich prowadzonych przedmiotów. Sposób zaliczenia na ocenę ustalany jest indywidualnie przez wykładowców.

Studia trwają 2 semestry i obejmują 160 godzin zajęć prowadzonych głownie metodą warsztatową. Zajęcia prowadzone są w weekendy (sobota – niedziela) po 8 godzin dziennie – zjazdy planowane są średnio co dwa tygodnie.

1. Podanie wraz z kwestionariuszem o przyjęcie na studia podyplomowe.
  2. Poświadczoną przez Uczelnię kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  3. Poświadczoną przez Uczelnię kserokopię dowodu osobistego.
  4. 1 aktualną fotografię.

Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń

ul. Artyleryjska 3f, 10-165 Olsztyn