Studia Podyplomowe

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I HIGIENĄ PRACY

Studia przygotowują kadrę dla zakładów pracy realizujących nowoczesne procedury zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, ośrodków szkoleniowych realizujących problematykę bezpiecznych zachowań człowieka, oraz różnych szczebli zarządzania i kontroli w Państwowej Inspekcji Pracy. Absolwenci studiów uzyskują uprawnienia do zajmowania kierowniczych stanowisk w służbach bhp oraz kwalifikacje specjalisty do spraw bhp.

Adresaci studiów

Studia adresowane są do kadry zarządzającej przedsiębiorstwami, pracowników wykonujących w zakładach pracy zadania służb BHP, osób samodzielnie prowadzących oraz zamierzających podjąć działalność gospodarczą

Organizacja studiów

Studia nie wymagają złożenia pracy końcowej. Warunkiem ukończenia jest ocena pozytywna z egzaminu końcowego oraz zdobycie zaliczenia na ocenę ze wszystkich prowadzonych przedmiotów. Sposób zaliczenia na ocenę ustalany jest indywidualnie przez wykładowców.

Studia prowadzone są w systemie zaocznym, trwają dwa semestry i obejmują 160 godzin dydaktycznych.
Zajęcia prowadzone są w weekendy (sobota – niedziela), max. 8 godz. lekcyjnych dziennie. Zjazdy planowane są średnio co dwa tygodnie.

Odpłatność za studia

Opłata jednorazowa -  2200 zł.

Opłata ratalna - 2 x 1200  zł.

10 % zniżki w opłacie czesnego dla wszystkich absolwentów WSIiZ z I i II stopnia studiów!

Finansowanie studiów podyplomowych ze środków Miejskiego Urzędu Pracy – sprawdź kryteria

1. Wprowadzenie do problematyki pracy
  2. Czynniki psychologiczne i społeczne w kształtowaniu czynników pracy
  3. Ochrona przeciwpożarowa i przeciwwybuchowa
  4. Zasady i metody szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy
  5. Zasady i środki ochrony indywidualnej
  6. Prawne aspekty bezpieczeństwa pracy
  7. Analiza okoliczności wypadków przy pracy i chorób zawodowych
  8. Zarządzanie w warunkach ekstremalnych
  9. Czynniki szkodliwe w środowisku pracy
  10. Ekonomiczne aspekty bezpieczeństwa pracy
  11. Środowisko pracy jako źródło zagrożeń
  12. Analiza i ocena ryzyka zawodowego
  13. Prace i materiały szczególnie niebezpieczne
  14. Wymagania minimalne w zakresie eksploatacji maszyn oraz ocena zgodności wyrobów
  15. Czynniki antropometryczne i biomechaniczne w kształtowaniu bezpieczeństwa pracy
  16. Ergonomiczna ocena stanowiska pracy
  17. Podstawy analizy niezawodności czynników pracy
  18. Kształtowanie kultury bezpieczeństwa i higieny pracy
  19. Zasady ratownictwa medycznego
  20. Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
  21. Wykłady uzupełniające-Audyt wewnętrzny

Otrzymane świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych upoważnia absolwentów, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2.11.2004 r. „W sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy” (Dz. Nr 246, poz. 2468) do pełnienia funkcji inspektorów, starszych inspektorów oraz specjalistów i starszych specjalistów do spraw bhp w przedsiębiorstwach i innych jednostkach.

W ramach studiów, za dodatkową opłatą, słuchacze mogą uzyskać Certyfikat audytora wewnętrznego BHP.

1. Dyplom lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  2. Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe z kwestionariuszem osobowym
  3. Kserokopia dowodu osobistego.
  4. 1 zdjęcie.

Nowe technologie