Studia Podyplomowe

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI Z ELEMENTAMI COACHINGU MENEDŻERSKIEGO

Celem studiów jest zdobycie specjalistycznych kwalifikacji niezbędnych do sprawnego pełnienia zadań doradcy zawodowego. Uczestnicy studiów zdobędą wiedzę teoretyczną oraz ukształtują praktyczne umiejętności z zakresu doradztwa i poradnictwa zawodowego. Słuchacze zapoznają się między innymi z teoriami i metodami wyboru zawodu, specyfiką poradnictwa zawodowego dla osób bezrobotnych oraz niepełnosprawnych, zasadami planowania kariery zawodowej, rekrutacji i selekcji pracowników oraz narzędziami pracy doradcy zawodowego w poradnictwie indywidualnym i grupowym

Adresaci studiów

Pracownicy biur pracy, placówek oświatowych, NGO, służby zatrudnienia przedsiębiorstw

Organizacja studiów

Studia nie wymagają złożenia pracy końcowej. Warunkiem ukończenia jest ocena pozytywana z egazaminu końcowego oraz zdobycie zaliczenia na ocenę ze wszystkich prowadzonych przemiotów. Sposób zaliczenia na ocenę ustalany jest indywidualnie przez wykładowców.

Studia prowadzone są w systemie zaocznym, trwają dwa semestry i obejmują 160 godzin dydaktycznych.
Zajęcia prowadzone są w weekendy ( sobota – niedziela), max. 8 godz. lekcyjnych dziennie. Zjazdy planowane są średnio co dwa tygodnie.

Odpłatność za studia

Opłata jednorazowa -  2200 zł.

Opłata ratalna - 2 x 1200  zł.

10 % zniżki w opłacie czesnego dla wszystkich absolwentów WSIiZ z I i II stopnia studiów!

1. Modele i strategie zarządzania zasobami ludzkimi
  2. Prawo pracy
  3. Kultura organizacyjna
  4. Planowanie zatrudnienia
  5. Rekrutacja i selekcja
  6. Motywowanie pracowników
  7. Zarządzanie kompetencjami
  8. Negocjacje zbiorowe i rozwiązywanie konfliktów
  9. Kompetencje menedżera coacha
  10. Coaching menedżerski – warsztaty

Absolwent jest wyposażony w wiedzę i umiejętności w zakresie: doradztwa edukacyjnego, doradztwa grupowego i indywidualnego oraz stosowaniem metod doboru i selekcji kadr, umiejętności organizacyjnych i administracyjnych w dokonywaniu diagnozy, organizacji ewaluacji w poradnictwie zawodowym. Jest przygotowany do podjęcia pracy w urzędach pracy, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, szkolnych ośrodkach kariery zawodowej, placówkach służb mundurowych, szkołach.

1. Dyplom lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  2. Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe z kwestionariuszem osobowym
  3. Kserokopia dowodu osobistego.
  4. 1 zdjęcie.

Nowe technologie