"Kotarbiński" gościł w sobotę 7 października w Elgnówku, gdzie zaprosili nas organizatorzy niezwykłego wydarzenia.

W Elgnówku powstał społeczny komitet nadania imienia Erwina Kruka Szkole Podstawowej. Cała społeczność poparła projekt jednogłośnie włączając się w jego realizację. A to niemałe przedsięwzięcie. Laur pierwszeństwa uczczenia tak wielkiego człowieka, to nie tylko duma i zaszczyt, ale również wielkie logistyczne wyzwanie.

7 października 2017 roku, uczniowie przypomnieli postać swojego Patrona. Biskup luterański Rudolf Bażanowski i arcybiskup katolicki Józef Górzyński poświęcili tablicę pamiątkową.

Erwin Kruk, syn mazurskiej ziemi, zapisał się w naszej pamięci pod wieloma postaciami. Był pisarzem, poetą, dziennikarzem, publicystą, ale przede wszystkim Mazurem. Człowiekiem uczciwym o niezwykłej wrażliwości, wiernym od początku do końca swojej małej ojczyźnie. I nawet wtedy, kiedy upadający system pozbawił go środków do życia, nie opuścił tej ziemi, mimo pomocy ofiarowanej z zewnątrz.
Historia tego niezwykłego człowieka ma swój początek w pierwszych latach po II wojnie światowej. Osierocony Erwin wraz z braćmi trafia na wychowanie do swojej babki do Elgnówka, gdzie kończy Szkołę Podstawową.
– Tam nauczył się czytać i pisać i po raz pierwszy usłyszał ten wewnętrzny głos nakazujący malować słowem obrazy widziane oczami dyszy – wspomina małżonka, pani Swietłana Kruk.
Mimo ciężkiej pracy i trudności, rozlicznych zainteresowań i wielkiego twórczego zaangażowania, do tego miejsca wracał przez całe swoje życie. A ono na koniec podziękowało mu jak potrafiło najpiękniej, nadając szkole imię – jej największego absolwenta.

W całodniowych uroczystościach w Elgnówku brali udział przedstawiciele naszej uczelni.
Dziękujemy za zaproszenie.

Fotorelacja w Galerii : http://www.owsiiz.edu.pl/uczelnia/galeria/kotarbinski-w-elgnowku

"Kotarbiński" w Elgnówku

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018  - Galeria

cze
2017

Magisterka na Zarządzaniu! Już jest!!!

2017

Zapraszamy na kurs KOMPUTEROWE WSPOMAGANIE PROJEKTOWANIA (CAD)

2017

Konferencja: „Szkoła w dobie rozwoju technologii IT - Udostępnianie, administrowanie, bezpieczeństwo”

2017

Kursy praktyczne dla studentów WSIiZ.

Kursy praktyczne z zakresu ICT